top of page

הקדמה

כתיבה זה הכלי שלך?

אין מקום בבית למחברות? המחשב מתפוצץ? הפתקים בטלפון נערמים?

המילים שלך מחפשות לצאת החוצה, אבל קול פנימי שמנהל אותך מספר שזה עדיין לא הרגע,

שזה "לא מספיק", או "לא ראוי", שזה אישי וחשוף מדי?

אני מכירה את התחושה הזו מקרוב, כי הקול הזה ניהל אותי במשך המון שנים.

אחרי שנים שהשתקתי את עצמי ואת המילים שלי הבנתי שאני יכולה לקחת בעלות על מה ששייך לי,

ואפילו לעזור לך לקחת אחריות על מה ששייך לך-

הכתיבה שלך שייכת לך.

 

אני סיפרתי לעצמי שזה עניין של זמן, בשלות ובגרות,

שחסר לי האומץ להיחשף, שאני לא מוכנה,

אבל האמת היא שאת השיעור הזה למדתי בדרך הקשה.

הובלתי את חיי למקום בו אני לא מסופקת, לא מרוצה ומרגישה מנותקת מעצמי ומהצרכים שלי.

רק כשהגעתי לנקודת שפל מאוד נמוכה, הצלחתי לעשות שינוי.

אבל אפשר גם אחרת,

אפשר לספר סיפור חדש.

הסדנה מיועדת לאנשים שכותבים למגירה.

אנשים שמרגישים שהכתיבה היא כלי משמעותי בחיים שלהם, חלק בזהות שלהם,

ומסיבות כאלה ואחרות לא מסוגלים לשתף בכך אנשים נוספים ולהוציא טקסטים החוצה.

זהו תהליך מעצים של 12 מפגשים,

בהם נלמד את הכתיבה של עצמנו, נכתוב עליה, נדבר עליה ונסיר את המחסומים הפסיכולוגיים שעוצרים אותנו מלחגוג אותה באמת.

תהליך שבסופו ניפגש לערב הקראה מקצועי ומרגש-

ערב שבו נעמוד על במה עם הטקסטים שלנו

ונקריא אותם בקול לקהל המוזמנים שלנו.

 "לצאת מהמגירה"

עם מה תצאו מהסדנה?

סטודיו לצילום של ג'ני קשת-4_edited.jpg

המלצות

"התלבטתי בהתחלה אם זה הפורום שמתאים לי, אני חושבת שבמובן מסויים לא עניתי לעצמי על השאלה הזאת עד כה. למרבה הפתעתי, את התאמת לי. בנוכחות ובשתיקה, בבניית מפגשים בצורה מדוייקת, בניהול מותאם וקשוב. מאחלת לך לזכות במצוות רבות, כלשונך. זכייתך במצוות, מזכה את כולנו. עשי, יצרי והצליחי."

קרן

"קבוצת הכתיבה של דניאל זו הזדמנות להיות חלק ממפגש אנושי מסוג אחר, לחוות קירוב לבבות דרך שיתוף ושמיעה של התוצרים שעולם בידי המשתתפים."

ניקו

"הסדנה הייתה בשבילי מתנה שקניתי לעצמי. ממש מתנה. נהנתי מכל המפגשים וחיכיתי לכל מפגש... נזכרתי בסדנה כמה אני נהנית מהכתיבה.
הצלחת ליצור קבוצה מאוד תומכת, מכבדת ומכילה. השיתופים האישיים בין המשתתפים יצרו אווירה בטוחה ליצור, לשתף בטקסטים ולא לפחד מביקורת."

סיון

In The Press

שאלות ותשובות

 • איך אדע אם הסדנה הזו בשבילי?
  שאל/י את עצמך את השאלות הבאות- האם אני כותב/ת באופן יצירתי (שירים/סיפורים/קטעים קצרים וכו')? האם הכתיבה היא משמעותית בחיי ובכל זאת אני חושש/ת לחשוף אותה? האם אני לא בטוח/ה כמה הכתיבה שלי מעניינת ואיך היא תתקבל? האם אני רוצה להיות מסוגל/ת לשתף טקסטים שלי בסביבה הקרובה שלי, ברשתות החברתיות שלי ואולי אפילו להוציא ספר? אם התשובה לשאלות הללו היא כן, מקומך איתנו.
 • למה את מתכוונת ב"לצאת מהמגירה"?
  אני מתכוונת לליצור לעצמנו את הפלטפורמות הנוחות לשתף ולחלוק את הכישרון שלנו עם העולם. אם זה שיתוף עם אנשים קרובים, שיתוף ברשתות חברתיות, להתחיל להניע מחשבה על הוצאת ספר (בין אם לקהל רחב או קהל קרוב) וכו'. יציאה מהמגירה היא תהליך אינדיבידואלי ולכן בתחילת הסדנה כל אחד יקבע את מטרתו שלו ולשם נשאף.
 • במה הסדנה שונה מסדנאות אחרות?
  הסדנה שלי לא מחפשת "ללמד את", אלא "לעבוד עם". יצרתי את הסדנה מכיוון שהיא מה שאני בעצמי הייתי זקוקה לו. התהליך שלי התארך כי לא הצלחתי להאמין שהכתיבה שלי שווה יציאה מהמגירה. לאחר חשיפה של עצמי ושל הטקסטים שלי הבנתי שקרה לי עוד דבר, גדלתי כבן אדם. הפכתי פחות ביישנית, והתחלתי לשים את עצמי במרכז, ליזום ולייצר. אני מאמינה שהחוויה של חשיפת הכתיבה ושל ההתעצמות שלי כבן אדם מחוברות זו לזו בקשר ישיר. מניסיוני האישי, בתהליך החשיפה של הכתיבה אנחנו מפתחים את המסוגלות שלנו בחיים בכלל, את היכולת שלנו להפסיק להתבייש בעצמנו ולהפסיק להסתיר את עצמנו. כתוצאה מכך אנחנו הופכים לאנשים חדשים, גדולים יותר. בזכות החשיפה הזו הראש מתרומם, הלב נפתח ואנחנו מתחילים להתנהל בעולם בצורה חדשה. בסדנה אעבוד עם המשתתפים דרך הכתיבה שלהם, אבל המהות עבורי היא בדיוק זו- להרים את הראש ולהאמין בעצמי, שאני ראוי/ה ומסוגל/ת לכל מה שארצה ושאין לי במה להתבייש.
 • האם כותבים בסדנה?
  כותבים והרבה, ועם זאת- לא אלמד אתכם כתיבה. הסדנה לא מחפשת לתת לכם טכניקות שישכללו את הכתיבה הנוכחית שלכם. מהות הסדנה היא להתגבר על הפחדים, להתעצם ולהיות מסוגלים להיחשף, ככה כמו שאתם! כי האמת היא שהפחד מלהיחשף לא תלוי באיך אתם כותבים, אלא בכמה אתם מאמינים בעצמכם.
 • מה מבנה הסדנה?
  9 מפגשים + ערב הקראה מיוחד למשתתפי הסדנה. במפגשים הראשונים נפרק את המחסומים שלנו לגורמים. המפגשים הללו יעסקו: · בזהות שלנו ככותבים. · בפחדים המעכבים אותנו. · ביצירה של קהילת כותבים שיתופית ומעצימה. · בהתנתקות מהשיפוטיות והקולות המעכבים שלנו. · בחגיגת הכישרון שלנו וחשיפה חיובית שלו. · באהבה והערכה אל הכתיבה ולעצמנו. · באיך לצאת לאור בצורה שנעימה ומתאימה לנו? המפגשים האחרונים יעסקו בהכנה לערב ההקראה. מפגשים אלו כוללים: · בחירת ועריכת חומרים. · עבודה על דיקציה (בהירות המילים), פרוייקציה (שליחת קול רם) והקראה מותאמת לבמה. במפגשים אלו נבנה את הערב יחד, כך שיהיה מורכב מטקסטים קצרים (שירים, קטעים קצרים או חלקי סיפורים) של משתתפי הסדנה.
 • אני חייב/ת להשתתף בערב ההקראה?
  ראשית, לא חייבים כלום :) שנית, מהות הסדנה היא להיות בתחושת מסוגלות, וקצהו של תהליך זה הוא העמידה על במה בפנים גלויות והקראת טקסטים שאתם אוהבים ורוצים שישמעו. אתם לא חייבים להזמין אנשים, על אף שמומלץ. אתם לא חייבים להקריא בערב, על אף שמומלץ. כך או כך, הערב הוא חלק מהסדנה ולכן לא תינתן אפשרות לקבל הנחה במידה ולא לוקחים בו חלק.
 • כמה אנשים יהיו בסדנה?
  הסדנה מוגבלת לעד עשרה משתתפים. מינימום לפתיחת הסדנה- שישה משתתפים.

יצירת קשר

סטודיו לצילום של ג'ני קשת-4.JPG

Email Me

WhatsApp Me

 • Instagram

Follow Me

מעוניינים לשמוע עוד? רוצים להישאר מעודכנים?
השאירו פרטים ואחזור אליכם!

Thanks for submitting!

Follow me:

 • Instagram
 • Black Facebook Icon
 • Whatsapp
 • TikTok

ליווי אישי לכתיבה תהליכית

תהליך ליווי פרטני, מדויק ומותאם אישית,

לכותבים שמתקשים לייצר מסגרת מובנית ותהליכית לכתיבת ספר או מחזה. 

רוצים עוד פרטים על תהליך הליווי?

מעדיפים
אחד על
אחד?

bottom of page